Ajánlott azoknak a diákoknak, akik szeretnének:
- jó vagy még jobb eredményeket elérni,
- könnyen és gyorsan elsajátítani az ismereteket,
- magabiztosan, stressz nélkül számot adni megszerzett tudásukról!
Készségfejlesztéssel, az öröklött adottságaink és tanult képességeink begyakorlásával tudunk tevékenységet megvalósítani, pl. hatékonyan tanulni.
A program öt terület fejlesztését tűzi ki célul. Ezek a készségek minden tantárgy tanulásában és a megtanultak visszacsatolásában – szóbeli és írásbeli felelet, vizsga – szükségesek.
Minden tanuló rendelkezik ezekkel. Szintfelmérés dönti el, melyik terület milyen arányban és intenzitással kerüljön fejlesztésre.

1. Szövegértés
Életkornak megfelelő szövegek tartalmi megismerése hangos és néma olvasással. A tartalom lényegi összefüggéseinek megértése, visszaadása szóban és írásban. Megállapítások, következtetések levonása. Változatos gyakorlatok, feladattípusok.
2. Szövegalkotás
Kreatívan, játékosan! Az életkori ismereteknek megfelelő szövegalkotás. Különböző műfajú szövegek megismerése. Segítséggel és önállóan szóban és írásban alkotunk! Nyelvhelyesség fejlesztése
3. Szókincs
Az életkornak megfelelő szókincs a tanulás egyik alapfeltétele. A program nagy hangsúlyt fektet a szólások, közmondások megismerésére. Nemcsak a ritkábban használt kifejezések megértésében van nagy szerepük, hanem az asszociatív gondolkodás elsajátításában is.
4. Helyesírás
A „tökéletes helyesírású” ember „ritka, mint a fehér holló”. A kézírás háttérbe szorulása, az online közösségi csatornák használata sokat ront helyesírásunkon. Jó hír, hogy gyakorlással minden életkorban fejleszthető.
Nem mindegy, hogy nem mind egy! A barátomnak örülök, a barátnőért őrülök.
5. Kommunikáció
Információ, üzenet átadását értjük a szó jelentésén. Kommunikálunk szóban, írásban, testbeszéddel, jelekkel. Hatással vagyunk másokra, és hatással van ránk mások kommunikációja. Kommunikációs zavar akkor keletkezik, ha az üzenet megértése, értelmezése nem megfelelő. A tanulás folyamatában fontos, hogy minél kevesebb kommunikációs akadályba ütközzünk!
Kiknek ajánlott a „Tanulási KULCS-K Készségfejlesztő Program”?
Bárkinek életkortól függetlenül!
- alsósoknak 3.-4. osztálytól
- felsősöknek
- középiskolásoknak
- felnőtteknek
A fejlesztés az egyéni képességeket, ismereteket maximálisan figyelembe veszi. Személyre szabottan kerül megtervezésre. Alkalmanként 60-90 perces egyéni vagy csoportos (2-3 fő) foglalkozások.
Szabó-Juhász Márta
mesterpedagógus, tanító, okl. magyar nyelv és irodalom tanár